Enes Sipahi

Son Yazılar


Son Yorumlar


Arşivler


Meta


Ay Başını Beklemek İçin mi Okuyoruz ?

Değişen dünyanın , Değişmeyen insanlarıyız.

EnesSipahiEnesSipahi

Herkes bir iş sahibi olmak için ve sonunda iyi bir maaş almak için çalışır değil mi ? peki sizce bu artık işe yarıyor mu ? çok okuduğumuzda çok iyi bir işe girip çok iyi bir maaş kazanabiliyormuyuz ? Kazana bilsek bile bu parayı elimizde tutabiliyormuyuz ? Çoğu öğrencinin bir sözü vardır. Ders çalışmaktan sıkıldım ,

 

“Kafamı ömrün boyunca hiç kullanmayacağımız bilgilerle dolduran derslerle neden boşuna zaman harcıyoruz ? .

 

Bunu söyleyen öğrencilerin %85 i aslında doğru bir şeyin üstüne basıyorlar.Çünkü hiç bir işime yaramicak olan bilgililerle her gün dolduruluyoruz.Burda bir yanlış anlaşılma olmasın, bilgiyi kötülemiyorum , aksine bilgi çağındayız,bilgiye sahip olan ,gücede sahip olur fakat bilgi bizim eğitim sistemimizde çok yanlış kullanılıyor. Artık çocuklarınıza , çocuklarımıza,

Okula gidin,iyi notlar alın,sonra da kendinize sağlam,güvenceli bir iş arayın diyemezsiniz.

 

Çünkü bu eskiden işe yarıyordu.Dünya her gün değişiyor.Bu söz eskide kaldı. yani artık modası geçti. Bunun yerine artık eğitime ışık tutacak yeni öneriler bulmalıyız.

 

Şöyle bir örnek vermek istiyorum.

 

Dünyanın Değiştiğini, ama onunla birlikte eğitimin değişmediğini de biliyoruz.

 

Eski moda bir eğitim sistemi içerisinde boşa zaman harcıyoruz, Asla işlerimize yaramicak derslerle kafa yoruyoruz, artık var olmayan bir dünyaya hazırlanıyoruz.

Bugün bir çocuğa verilebilecek en tehlikeli öğüt,  Okula git ,iyi not al ,sağlam,güvenceli bir iş bul demektir.

 

Eğer bizlerin maddi bir yönden güvenceli bir geleceğe sahip olmasını istiyorsak, Oyunu eski kurallara göre oynamamalıyız.

 

Çoğu insan paranın nasıl kullanılacağını bilmeden ömrünün sonuna kadar okula gidip paranın nasıl kazanılacağını bilmeden ömrünün sonuna kadar para kazanmak uğruna hayatımızı tüketiyoruz.Ne için para kazanıyoruz ? Daha çok vergi , daha çok kredi kartı borcu ödemek için mi ? para için çalışmak beraberinde daha çok sorun getirir.

 

 

Zenginler şunu iyi bilir. Zenginler para için çalışmazlar, Para onlar için çalışır.

Peki Yeni Dünyaya Nasıl Hazırlanıcaz ? Boşa zaman harcamdan nasıl para kazanıcaz ? Bu sorunun cevabını diğer yazılarımda değinicem sosyal ağlardan beni takip ederek yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Merhana Ben S.Enes Sipahi 18 Yaşındayım. 2006 yılında ilk bilgisayarım alındığında masanın üstünde bir kağıt kaç ile karşılaştım.Bunları incelediğimde photoshop ile ilgili alıştırma kağıtları olduğunu anladım.Bu kağıtları gördüğümden bu yana yıllar geçti ve bu yıllarda tasarıma olan sevgim ve merakım her geçen gün daha çok arttı.O zamandan bu zamana kadar bir çok şey öğrenmeye çalıştım . Şuanda ise web design ,ui design , arayüz tasarımı ile zamanımı geçirmekteyim.Tasarımın yanında ise fotoğraf çekmekte benim en çok sevdiğim şeylerden birisidir.Çektiğim fotoğrafları tasarımlarımda kullanmamda beni daha özgün hala getiriyor. Ama bir süre sonra girişimciliğe merak salmamla birlikte herşey daha farklı olmaya başladı.Düşüncelerim kök den değişti.Artık tüm yeteneklerimi girişimcilik üstüne odaklıyorum.

Comments 0
There are currently no comments.