Enes Sipahi

Son Yazılar


Son Yorumlar


Arşivler


Meta


Biz Ne Zaman Başaracağız ?

EnesSipahiEnesSipahi

Her seferinde yeni bir şeylerle yola çıkıyoruz, ilerliyoruz ve sonunda başaramadığımızda hayal kırıklığına uğruyoruz.Aslında başarısız olmak başarmanın bir adımıdır.

Başarısızlıktan korkan insan başarmayı şimdiden unutsun.Başarmak deyince tabi daha önceden başarmış insanlar geliyor hep aklımıza.Facebook ,Windows,Apple gibi örnekler verebiliriz.Aslında bunlara da baktığımızda başarmak için çok çaba harcadıklarını görebiliriz.Düzenli ve çok çalışmalar vb.

Bir araştırma yapmak istedim ve insanların şuan yaptıkları şeyleri kaç yaşlarında kurduklarını inceledim.Şuan dünyada gördüğümüz en başarılı şirketler arasından Dell markası dikkatimi çekti.Dell kurucusu olan Michael Dell şirketi 18 yaşında kurmuş.Bu arada adam soyadını şirkete vermiş.Dell den sonra sırayı kargo şirketi olan Ups kuruluyor. Tabiki de bunlardan sonra Mark 19 yaşında facebook kuruyor.Grafiği incelediğimizde çoğu önemli şirketin 60 lı yaşlarda bile kurulabileceğini görmekteyiz. IBM kurucusu 61 yaşında kurmuş mesela şirketi.

Burdan çıkartmamız gereken bir şey var aslında.Başarmanın yaşı asla olmaz.

 

Başarmak için illaki de genç olmak yada çok yaşlı olmak gerekmez .Her yaşta bunun başarılıcağını  bizlere gösteren bir ton örnek var.Hiçbir zaman ümidi kesmemek gerek.Artık Ne zaman başaracağım deyip sabırsızlanmanıza gerek yok : )

 

[ecko_alert color=”green”]Resmi Tam Boyut Görmek İçin Resmin Üstüne Tıklamanız Yeterlidir.[/ecko_alert]

never-too-late-when-companies-started-infographic-1-1024x999

 

Merhana Ben S.Enes Sipahi 18 Yaşındayım. 2006 yılında ilk bilgisayarım alındığında masanın üstünde bir kağıt kaç ile karşılaştım.Bunları incelediğimde photoshop ile ilgili alıştırma kağıtları olduğunu anladım.Bu kağıtları gördüğümden bu yana yıllar geçti ve bu yıllarda tasarıma olan sevgim ve merakım her geçen gün daha çok arttı.O zamandan bu zamana kadar bir çok şey öğrenmeye çalıştım . Şuanda ise web design ,ui design , arayüz tasarımı ile zamanımı geçirmekteyim.Tasarımın yanında ise fotoğraf çekmekte benim en çok sevdiğim şeylerden birisidir.Çektiğim fotoğrafları tasarımlarımda kullanmamda beni daha özgün hala getiriyor. Ama bir süre sonra girişimciliğe merak salmamla birlikte herşey daha farklı olmaya başladı.Düşüncelerim kök den değişti.Artık tüm yeteneklerimi girişimcilik üstüne odaklıyorum.

Comments 0
There are currently no comments.