Enes Sipahi

Son Yazılar


Son Yorumlar


Arşivler


Meta


Hayata Yeni Bir Başlangıç

Kısaca ben

EnesSipahiEnesSipahi

Merhabalar ben Enes .İlk olarak  kendimi tanıtmak isterim,  adım soyadım S.Enes Sipahi 18 yaşında okumakta olan bir gencim(Lisede mf bölümünü bitirdikten sonra üniversitenin grafik tasarım bölümünde okuyorum.).Çok ufak yaşta bilgisayar ve teknoloji ile tanıştım, hatta çok erken tanıştım.1 sınıfa giderken antenli bir telefonum vardı. Okadar erken.Tabi bu zenginlikle filan alakası yok Ailevi durumlardan dolayı telefonum olması gerekiyordu.

O yaşta teknoloji ile tanışınca meraklarım başlamıştı tabiki.Aradan uzun zaman geçtikten sonra 11 yada 12 yaşlarımda ilk bilgisayarımla tanıştım.Bilgisayarı eve kurmaya adamlar gelmişti ve bilgisayarı kurup bana vermişlerdi.

Okadar heycanlıydım ki  okadar oyuna dalmıştım ki kendi kendime konuşurken adamlar gitmişti ve ben farkına bile varmamıştım 20 dakika kendi kendime konuştuktan sonra dedemin yanıma gelmesiyle kendime geldim. ? O günü hiç unutamam çünkü her şeyin başlangıcı o gündü benim için.

 

tumblr_njhefjX5XP1u0qi66o1_500

 

Aradan uzun zaman geçtikten sonra masanın üstünde bir kaç kağıt parçası buldum ve merakla incelemeye başladım.Kağıtlarda Photoshop ile ilgili alıştırmalar vardı.Tabi dururmuyum o sınırlı internette Photoshop`u indirdim ve hemen uygulamaya başladım.O günden sonrada artık tasarımcı ruhum ortaya çıkmıştı ve neredeyse her günü oyun oynamakla ve tasarım yapmakla geçiriyordum.Kendimi şanslı hissediyordum çünkü çoğu insan kariyer yapmak istediğinde acaba ben ne olsam hangi mesleği seçsem gibi soru işaretleri arasında boğulurken benim karşıma bir yol çıkmıştı.O gün hedefimi koydum. Adobe Uzamanı olunucak  :)Tabi çocuk aklı 🙂

 

tumblr_njb956m1UN1sll9gto1_500

 

Şu Adobenin 4 yada 5 olması lazım ünlü tasarımcıları bilirsiniz bilmeseniz bile bir kere olsa görmüşsünüzdür işte onlar benim idolümdü :).Liseye geldiğimde,  o zamana kadar öğrendiğim bilgi ve tecrübelerle fikirlerim değişmişti.Artık Girişimci ruhumla tasarımcı ruhum ikisi aynı anda ağır basmaya başlamıştı ve hedef artık belliydi  :)bir projeye imza atılıp başarılı olunucaktı. (tabi canım okadar basitti :D)

Neyse fazla uzatmak istemiyorum amacım tanışmaktı sadece 🙂 Bu zamana kadar birçok şirket yada tek çalışan insanlar için tasarımlar gerçekleştirdim bunun aksine enessipahi.com ‘a kadar birçok site açıp kapattım  ve artık kendi blog umdayım  🙂 ve kapatmaya hiç niyetim yok çünkü hayatım boyunca burada sadece teknolojik paylaşımların aksine kendi hayatımdan da günlüklerle , tecrübelerimle devam ederek bu yolda ilerleyen herkese yardımcı olmak istiyorum, Facebook Twitter ekleyin tanışalım  herhangi bir konu üzerine sohbet edelim. Keyif duyarım 🙂 Umarım  birlikte iyi vakit geçiririz 🙂

 

 

Merhana Ben S.Enes Sipahi 18 Yaşındayım. 2006 yılında ilk bilgisayarım alındığında masanın üstünde bir kağıt kaç ile karşılaştım.Bunları incelediğimde photoshop ile ilgili alıştırma kağıtları olduğunu anladım.Bu kağıtları gördüğümden bu yana yıllar geçti ve bu yıllarda tasarıma olan sevgim ve merakım her geçen gün daha çok arttı.O zamandan bu zamana kadar bir çok şey öğrenmeye çalıştım . Şuanda ise web design ,ui design , arayüz tasarımı ile zamanımı geçirmekteyim.Tasarımın yanında ise fotoğraf çekmekte benim en çok sevdiğim şeylerden birisidir.Çektiğim fotoğrafları tasarımlarımda kullanmamda beni daha özgün hala getiriyor. Ama bir süre sonra girişimciliğe merak salmamla birlikte herşey daha farklı olmaya başladı.Düşüncelerim kök den değişti.Artık tüm yeteneklerimi girişimcilik üstüne odaklıyorum.

Comments 0
There are currently no comments.